Przede wszystkim to świetna okazja do sieciowania się z innymi osobami aktywistycznymi, a także okazja do uporządkowania wiedzy i wymiany doświadczeń, źródło inspiracji.

Dominika Kasprowicz – aktywistka Ogólnopolskiego Strajku Kobiet

UWAGA! PRZEDŁUŻAMY TERMIN NADSYŁANIA ZGŁOSZEŃ DO NIEDZIELI 20 LUTEGO!

Akcja Demokracja wspiera zaangażowane osób takich jak Ty, w braniu spraw we własne ręce. Dzielimy się zebranymi doświadczeniami oraz wiedzą płynącą m.in. ze współpracy z zaprzyjaźnionymi organizacjami z Polski i ze świata.

Jeśli nie posiadasz wielkiego doświadczenia, budżetu, twój czas jest ograniczony – chcemy Ci pomóc wykorzystywać proste narzędzia technologiczne, media społecznościowe, aby wspólnie z innymi osobami skutecznie wywierać wpływ na rzeczywistość. Wiemy jak to robić!

  • Wsparliśmy ponad 400 oddolnych kampanii stworzonych przez pojedyncze osoby, organizacje społeczne, ruchy lub kolektywy.
  • Jesteśmy doświadczonym zespołem, który na co dzień prowadzi kampanie angażując tysiące osób do działania.
  • Współpracujemy z osobami eksperckimi z różnych dziedzin.
  • W zeszłym roku przeprowadziliśmy pierwszą Akademię Kampaniowania dla 30 osób z całej Polski.

Zgłoś się, jeśli:

  • masz pomysł na działania które dotyczy ważnej dla Ciebie sprawy, Twojej okolicy, szkoły, społeczności,
  • szukasz inspiracji i innych osób, z którymi chcesz skutecznie działać online,
  • chcesz poznać metody, jakimi działamy w Akcji Demokracji,
  • chcesz zdobyć umiejętności w działaniach online na rzecz zmiany społecznej i politycznej!

ZGŁOŚ SIĘ – POMOŻEMY CI WDROŻYĆ TWÓJ POMYSŁ NA DZIAŁANIE W ŻYCIE!
Jeśli masz pytania lub wątpliwości – napisz do nas!
Kochamy deadliny, termin nadsyłania zgłoszeń mija 20 lutego!

Akademia to wyjątkowa szansa na poznanie wspaniałych osób aktywistycznych z całej Polski. Podczas Programu wymieniamy się doświadczeniami, radami, dobrymi praktykami. Wzajemnie się wspieramy i budujemy solidarne, progresywne społeczeństwo obywatelskie.To wyjątkowa szansa na zainspirowanie się, doładowanie aktywistycznych baterii i poczucie, że jesteśmy wielką aktywistyczną rodziną <3 Gorąco polecam!

Krzysztof Skwara – założyciel Zorientowanego Krakowa

Na tegoroczną Akademię szczególnie zapraszamy osoby, które chcą działać na rzecz praw człowieka, wsparcia mniejszości, praw kobiet, walki z faszyzmem a także edukacji i nauki. Jeśli jednak masz już pomysł na kampanię w innym temacie i potrzebujesz wsparcia by zacząć działać, także się zgłoś!

Jeśli nie chcesz tracić czasu na samodzielne zbieranie wiedzy, wydawać pieniędzy na szkolenia z poszczególnych tematów, czuć, że wszystko musisz wymyślić i zrobić samemu… zgłoś się do Akademii Kampaniowania!

ZGŁOŚ SIĘ – POMOŻEMY CI WDROŻYĆ TWÓJ POMYSŁ NA DZIAŁANIE W ŻYCIE!
Jeśli masz pytania lub wątpliwości – napisz do nas.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 lutego!.

Udział w Akademii to też świetny sposób na poznanie innych zaangażowanych osób, budowania społeczności, wspierania się nawzajem w działaniach. Po zakończeniu podstawowej części szkolenia zaprosimy Cię do tworzenia z nami sieci online zaangażowanych osób, zaoferujemy możliwość wzięcia udziału w dodatkowych spotkaniach i szkoleniach.

Akademia to wspaniała inicjatywa, w której najważniejsze jest spotkanie bardzo różnych, ale tak samo zapalonych do zmiany świata osób. To spotkanie, ogólna życzliwość, koleżeńskość i ciepło płynące od uczestników i uczestniczek są największym bogactwem Akademii. Ponadto możliwość pracy z ważnymi „osobistościami”, ekspertami i ekspertkami w swoich tematach – to wspaniały zasób.

Kasia Słubik prawniczka, aktywistka, trenerka antydyskryminacyjna

Akademia to 5 weekendowych spotkań online, które odbędą się w terminach:
* 2 – 3 kwietnia
* 9 – 10 kwietnia
* 23 – 24 kwietnia
Spotkania z ekspertami/wsparcie Twojej kampanii:
* 21-22 maja
* 4-5 czerwca

Zobacz program Akademii (załącznik do Regulaminu).

Udział w Akademii jest bezpłatny, jednak po potwierdzeniu Twojego udziału, będziemy oczekiwali udział we wszystkich spotkaniach Akademii. Zajęcia odbywać się będą w godzinach 9:00 – 16:00 z przerwami pozwalającymi na regenerację. Znamy sprawdzone metody, dzięki którym osoby uczestniczące nie zauważają, jak mija czas i chciałoby się zostać na warsztatach jeszcze dłużej 😉

Będziemy spotykać się w ramach interaktywnych sesji online, głównie za pośrednictwem platformy Zoom i narzędzi platformy Google. Dla chętnych zorganizujemy sesję wprowadzającą tak, aby każda osoba znająca podstawy obsługi komputera, tabletu ich nauczyć i wziąć udział w warsztatach.

Warto poświęcić trochę czasu na to szkolenie żeby poukładać sobie swoje doświadczenia i zobaczyć że inni mogą mieć inaczej, a do tego udział umożliwi Ci pełniejsze zaangażować się w działania społeczne.

Renata Zaniczka Orłowska – pedagożka, aktywistka, edukatorka

WAŻNE: jeśli chcesz działać i zdobywać wiedzę potrzebną, aby działać skuteczniej, a jakieś sprawy związane np. z Twoim stopniem sprawności, potrzebą tłumaczenia na Polski Język Migowy, sytuacją osobistą stoją obecnie na przeszkodzie – napisz do nas – postaramy się wspólnie poszukać rozwiązania.

ZGŁOŚ SIĘ – POMOŻEMY CI WDROŻYĆ TWÓJ POMYSŁ NA DZIAŁANIE W ŻYCIE!

Jeśli masz pytania lub wątpliwości – napisz do nas.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 20 lutego!

Jakie kryteria weźmiemy pod uwagę w procesie rekrutacji?
Doświadczenia (nie muszą być wielkie) w działaniach na rzecz zmiany i gotowość do podejmowania dalszych kroków w aktywizmie, w szczególności w obszarze praw człowieka, edukacji, walki z faszyzmem.
Różnorodność grupy – udział osób z większych i mniejszych miejscowości z różnych regionów Polski, tożsamość, wiek, stopień sprawności etc.

O zaproszeniu Cię do udziału w Akademii poinformujemy mailowo nie później niż 1 marca.

Regulamin Akademii

Akademia Kampaniowania realizowana jest w ramach projektu „Wzmocnienie potencjału aktywistek/aktywistów poprzez naukę kampaniowania online”. Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

Icelan Liechtenstein Norway Active citizens fund