Będziemy na marszu 4 czerwca 2023 roku, w rocznicę pierwszych, wolnych wyborów w Polsce. Za udziałem Akcji Demokracji w marszu opowiedziało się 96% osób, które zdecydowały się wyrazić zdanie. A jako ruch, który podejmuje decyzje z udziałem aktywistów i aktywistek, pójdziemy za tym głosem. 4 czerwca idziemy razem!

Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w ankiecie zapytaliśmy również o to, z jakim przekazem powinniśmy się pojawić. Tu zdania były podzielone. Najwięcej osób (31,7%) uznało, że powinniśmy zwrócić uwagę na podkreślenie historycznego momentu, w jakim jesteśmy. Tak, jak w 1989 ważyły się losy tego, czy Polska będzie demokratyczna, tak i dziś stawka jest podobna. Ale niemal równie tyle samo opowiedziało, że powinniśmy pójść z mocnym proeuropejskim przekazem – tak uważa 30,4%. 

22,2% z nas uważa, że powinniśmy mocno zamanifestować wspólne wartości: walkę o przyszłość naszej planety, prawa człowieka i praworządność. Gwarantuję, że i tych akcentów nie zabraknie. Dla 15,7% najważniejsze jest pokazanie roli ruchów społecznych w walce o demokrację, wolność i praworządność. Dlatego będziemy!

Będziemy dążyli do tego by być widocznymi w tłumie, ale również zabrać głos ze sceny, wspólnie z innymi ruchami społecznymi. Tak, aby nie zabrakło głosu naszego ruchu.