Jeziora wysychają, padają kolejne rekordy wysokiej temperatury, Grecja płonie, a wrzesień zapowiada się równie gorący. Eksperci Narodów Zjednoczonych apelują do polityków o pilne działanie, a Ci wciąż robią zbyt mało.

Daj planecie szansę, daj dziś 3 minuty swojego czasu, aby wspólnie zrobić coś dobrego dla klimatu!

Skopiuj i wyślij nasz apel do znajomych przez komunikator, z jakiego korzystasz (np. Messenger, WhatsApp, Gmail, SMS) http://akcja.link/WybieramKlimat

Jeśli masz tylko 1 minutę, udostępnij post znajomym i w grupach na Facebooku lub na Instagramie!

Padły kolejne rekordy temperatur w Polsce – ponad 35 stopni w Skierniewicach czy Legionowie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW) zapowiada, że w nadchodzącym wrześniu temperatury także będą powyżej normy. Ale to i tak nic, w porównaniu z przegrzanym Południem Europy i płonącą Grecją. A to zaledwie 2 tysiące kilometrów stąd.

Nie ma chyba bardziej dobitnych słów opisujących naszą sytuację, niż słowa Sekretarza Generalnego ONZ, który ogłosił już koniec epoki globalnego ocieplenia, a początek epoki globalnego wrzenia. Czy też słowa szefa Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), który ostrzega nas, że “fale upałów zagrażają naszemu zdrowiu i życiu. Kryzys klimatyczny to nie ostrzeżenie, to się dzieje [1]”.Jednak czy przejmą się tym Ci, od których zależy nasza możliwość przetrwania w zdrowiu na Ziemi?

Nie ma lepszego momentu, niż rozpoczęta właśnie kampania wyborcza, aby zacząć ratować świat przed ugotowaniem. I sprawić, aby politycy i polityczki, obok innych ważnych tematów, takich jak praworządność czy prawa człowieka, na serio zaczęli traktować ochronę klimatu i przyrody.]

Partie ogłosiły już listy kandydatek i kandydatów. Musimy do nich dotrzeć. Aby przekonać ich do stanięcia po naszej stronie potrzebujemy co najmniej 10 tysięcy podpisów pod naszym apelem. Brakuje mam jeszcze 4300, a czas nas goni. Jeśli Ty, jak i każda osoba, do której także wysyłam tę wiadomość, przekona 3 osoby do podpisania, będziemy mogli zacząć pukać do drzwi kandydatów i kandydatek. I dopóki nie zbierzemy 10 tys., nie złożymy go politykom. Pokaż, że przyszłość życia na Ziemi jest dla Ciebie ważna!

Jak to zrobić?

Jeśli masz 3 minuty:

Osobiste wiadomości są najskuteczniejsze. Skopiuj i wklej ten link: http://akcja.link/WybieramKlimat do komunikatora, z którego korzystasz (np. WhatsApp, Messenger, SMS-y, Gmail) i wyślij przynajmniej 3 znajomym wraz z zaproszeniem do podpisania.

Jeśli masz 1 minutę:

Udostępnij post znajomym i w grupach na Facebooku lub na Instagramie!

A my? Osoby z zespołu Akcji Demokracji spędzają godziny w pociągach, aby przed wyborami odwiedzić każde województwo, spotkać się z miejscowymi działaczkami i działaczami i wspólnie przekonywać, że w przyszłym parlamencie potrzebujemy nowej większości dla przyrody i klimatu! Za nami już Lublin i Łódź.