3 maja, w rocznicę uchwalenia Konstytucji, pierwszej w Europie i drugiej na świecie, będziemy świętować ten radosny moment, gdy Polska była przez chwilę w awangardzie postępu i wolności. W samo południe, wspólnie z Uniwersytetem Trzeciego Wieku 2050 i w partnerstwie z Komitetem Obrony Demokracji organizujemy Spacer dla Demokracji. 

Spacer wyjątkowy, bo obejmujący te miejsca, która są szczególnie ważne dla demokracji w Polsce. Pod Ministerstwem Edukacji, gdzie powiemy o tym, jakiej szkoły chcemy, a nie jest to szkoła Czarnka. Pod Trybunałem Konstytucyjnym, który niegdyś stał na straży Konstytucji, ale już dawno nie wypełnia tej funkcji. Pod dawnym urzędem cenzury, gdzie przypomnimy o roli wolnych mediów. Pod Sądem Najwyższym, gdzie robiliśmy łańcuch światła, pod siedzibą władz samorządowych. I wreszcie pod Sejmem, gdzie wybieramy swoich przedstawicieli. 

Spacer dla Demokracji rozpocznie się 3 maja o 12:00 pod Trybunałem Konstytucyjnym. Czeka nas długi marsz, ale przecież od lat idziemy (w symbolicznym sensie) po demokrację. Bądź tam z nami! 

Dołącz do wydarzenia