Jeśli potrzebujesz dziś wsparcia, podtrzymania na duchu, dowodu, że nie jesteś w tym sama: przeczytaj te słowa dodające mocy!

 

Jeśli możesz, zrób coś jeszcze!

DORZUĆ SIĘ by słowa dodające mocy mogły pojawić się nie tylko online. Walka o prawo do wykonywania aborcji będzie długa. Niech słowa dodające mocy dotrą do jak największej liczby osób i niosą moc tam, gdzie będzie w naszej walce niezbędna!

Wydrukowanie i wysłanie pakietu 50 naklejek ze słowami mocy do dowolnego miejsca w Polsce, w którym aktywistki i aktywiści Akcji Demokracji będą je rozlepiać i rozdawać to koszt 17 zł. Każda wpłata to kolejna miejscowość lub dzielnica w Polsce, w której ktoś w drodze do pracy, do sklepu, czy na demonstrację spotka słowa dodające mocy! Będziemy aktualizować licznik i wysyłać naklejki, dopóki w końcu nie zliberalizujemy w Polsce prawa do aborcji.

Akcja Demokracja
Akcja Demokracja

33500

naklejek zostało już wyprodukowanych i wysłanych

 

Są wśród nas osoby, które stają dziś w obronie swoich praw. Liderki protestów, ich uczestniczki i uczestnicy, czy osoby wywieszające błyskawice w oknach. Podpisujące i przesyłające petycje do polityków. Osoby dzielące się świadectwami ze swojego życia, osoby, które dokonały aborcyjnego "coming outu" i te zajmujące się pracą opiekuńczą. Osoby nieidentyfikujące się jako kobiety, ale które też mogą być w ciąży i potrzebować aborcji. Kobiety w niechcianej ciąży i kobiety w wyczekiwanej ciąży, które muszą lub musiały dokonać aborcji ze względu na wady płodu, lub zagrożenie zdrowia. Są też aktywistki klimatyczne, które walczą o naszą przyszłość. I wszystkie inne, które w patriarchalnym systemie codziennie zmagają się z seksizmem i dyskryminacją, próbując uczynić świat lepszym. Mamy w pamięci kobiety, które już straciły zdrowie lub życie w wyniku koszmarnego prawa antyaborcyjnego obowiązującego w Polsce. Działając razem, solidarnie wspierając i wzmacniając się nawzajem, tu i teraz, piszemy nową herstorię! To herstoria Polki Niepodległej!

KONTAKT - kontakt@akcjademokracja.pl